معماری
خانه / وکیل شیراز / وکیل مواد مخدر در شیراز و استان فارس

وکیل مواد مخدر در شیراز و استان فارس

پیش‌گفتار درباره‌ی جرائم مواد مخدر

کشور گرامی ما ایران، بدبختانه به دلیل همسایه بودن با کشورهای ناامن منطقه و از جمله کشور افغانستان ( که زمانی بخشی از ایران بزرگ فرهنگی بود ) همواره مورد تاخت و تاز قاچاقچیان مواد مخدر بوده است. مصرف و توضیع مواد مخدر برای مصارف غیر از اهداف درمانی دارای مجوز رسمی ممنوع است. باید دانست کمه رسیدگی به مبارزه با مواد مخدر در حقوق کیفری خواهد بود و رسیدگی به پس از مصرف با شاخه های حقوق و علوم پزشکی است.
به صورت کلی مصرف بالای مواد مخدر در کشور باعث ایجاد جرائم فراوان در این زمینه در کشور شده است. مجرمین و متهمین مربوط به این موضوع گستره‌ی فراوانی را شامل می‌شوند که این امر نیاز این دسته از افراد را به وجود وکیل مواد مخدر متخصص در این امر را بایسته می‌سازد.

چرایی حضور وکیل مواد مخدر در دادگاه

پیش از هر چیزی باید گفت که به دلیل حساسیت این امر و زیان‌های فراوان به جامعه و جوانان و خانواده‌ها ، بی‌گمان هدف وکیلی که در این زمینه کار می‌کند نباید جز، تادیب مجرم با توجه به قوانین موجود و دیدگاه قاضی دادگاه و پس از آن بازگرداندن مجرم به جامعه جهت کنار گذاشتن این جرائم مربوطه و دنبال کردن زندگی سالم باشد. وکیل مواد مخدر باید به نکات ریز قانون در این زمینه آشنایی کافی داشته باشد تا هم تادیب مجرم و هم ضایع نشدن حقوق موکل خود را به صورت همزمان به اجرا بگذارد.

وکیل باید با دارا بودن تخصص و تجربه کافی به بهترین شکل از موکل خود به دفاع پرداخته و تمامی حقوق قانونی موکل خود را به او بدهد.

پیشینه‌ی قانون جرائم مواد مخدر

نخستین قانون گذاری درباره ی مجازات مواد مخدر به نظر قانون تحدید تریاک برنهاده شده در 12 ربیع الاول سال 1329 ه.ق است که البته در آن ( با توجه به ناشناخته بودن و موضوع ) اشاره ای به جرم بودن قاچاق یا مصرف آن نشده و تنها مسئولیت به عهده ی دولت گذاشته شده است. قرار بر این بود که پس از 7 سال از تاریخ تصویب استعمال و مصرف مواد مخدر از جمله تریاک به کلی ممنوع گردد که چنین نشد.
در سال 1304 در زمان تصویب قانون مجازات عمومی، مقنن در ماده 275 کشیدن و مصرف تریاک و افیون و شیره تریاک یا مرفین و چرس و بنگ به صورت آشکارا ممنوع گردید.

جرائم مواد مخدر چیست؟

می توان این جرایم چنین تعریف کرد که : هر گونه کاشت مواد مخدر ، ساخت و تبدیل مواد مخدر شیمیایی جدید ، جا به جایی و خرید و فروش هر گونه مواد مخدر ، پنهان سازی و نگه داری و مصرف همگی جرم به شمار می آیند.

مجازات جرائم مواد مخدر چیست؟

این مجازات در انواع گوناگون در نظر گرفته شده است. مجازات بدنی و جسمی و مجازاتی که آزادی را از شخص می گیرد و یا اینکه مالکیت را از وی ساقط می نماید ( نقدی و مصادره اموال )
1- اعدام و به دار آوخیتن 2- حبس و زندان 3- شلاق زدن 4- جزای نقدی – 5- مصادره اموال و دارایی ها

مرجع و دادگاه برای رسیدگی به این جرایم ممکن است دادگاه انقلاب و یا دادگاه عمومی بسته به موضوع باشد.

وکیل مواد مخدر در شیراز

در صورت نیاز به وکیل مواد مخدر در شهر شیراز و استان فارس دارید می توانید با شماره های تماس زیر تماس حاصل فرموده و پس از طرح موضوع و هماهنگی اولیه اقدام به سپردن پرونده ی قضایی خود کنید.

تماس تلفنی و راه‌های ارتباط

شماره تماس: 07132275396   –    09217989533  –   نشانی رایانامه (ایمیل): info@dashtiali.ir
وکیل مواد مخدر در شیراز و استان فارس
وکیل مواد مخدر در شیراز و استان فارس

درباره ی gardanandeh

همچنین ببینید

وکیل سفته شیراز قانون چک

قانون چک ، سفته و اسناد تجاری- وکیل در شیراز

وکیل چک و سفته در شیراز و قانون چک در این پست به موضوع قانون …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: خرگوش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =