معماری
خانه / وکیل چک / قانون چک ، سفته و اسناد تجاری- وکیل در شیراز

قانون چک ، سفته و اسناد تجاری- وکیل در شیراز

وکیل چک و سفته در شیراز و قانون چک

در این پست به موضوع قانون چک ، سفته و اسناد تجاری و همچنین مواردی مانند چگونگی مطرح شدن شکایات و دعاوی درباره‌ی چک برگشتی و وصول و مطالبه وجه چک، توقیف اموال و .. خواهیم پرداخت.

همچنین موکلین گرامی در صورت درگیر بودن با دعاوی چک ، دعاوی سفته ، قانون چک برگشتی ، چک حقوقی و کلیه اسناد تجاری می‌توانند از طریق دفتر بزرگ گروه وکلای پایه یک دادگستری در شیراز پس از مطرح نمودن مورد خود به وکیل متخصص در امور چک و سفته در شهر شیراز لینک شده و از خدمات حقوقی وکلا برخوردار شوند.

لازم به ذکر است که تنها شمار معدودی از وکلای این دفتر در زمینه‌ی چک و امور مالی دارای تخصص هستند و وکلای دیگر در دیگر دعاوی حقوقی مانند ، وکیل طلاق توافقی سریع ، وکیل خانواده ، وکیل دیه و… دارای تخصص هستند. در نتیجه پیش از هر چیز نیاز است تا از طریق شماره تلفن‌های درج شده اقدام به هماهنگی اولیه و مطرح نموندن موضوع شود.

وکیل چک برگشتی  شیراز
وکیل چک برگشتی شیراز

مسائل مربوط به چک یا سفته و در جای‌گاه فراگیرتر اسناد تجاری از آن‌جایی که وضعیت ویژه‌ی این سندهای تجاری روی چرخه‌ی اقتصادی کشور تاثیرگذار هستند، برای قانون‌گزار دارای اهیمت بوده و قانون‌گذار با تصویب قانون ویژه از اسناد تجاری پشتیبانی کرده است.

اگر اشخاص به قوانین و قانون چک آشنایی داشته باشند و یا از طریق وکیل چک دارای تجربه و دانش کافی، به حقوق خود مسلط باشند می‌توانند از این طریق با اطمینان عمل کنند و درگیر دعاوی چک و سفته و اسناد تجاری نشوند.البته طبیعی است که این موارد

نیاز به مشاوره چک یا درگیر بودن وکیل چک متخصص و آشنا با امور تجاری دارد و با خواندن چند برگ از قوانین و ماده قانون چک و دعاوی چک نمی‌توان با اطمینان کامل اسناد تجاری را رد و بدل کرد.

لزوم مشاوره و دریافت خدمات حقوقی از وکیل چک

در صورتی که با مسائل مربوط به امور دعاوی چک سفته و اسنادتجاری درگیر هستید بدون شک نیاز است که دست‌کم اقدام به مشاوره با وکیل متخصص امور چک نمایید. در این گونه دعاوی مالی مسائلی مطرح است که ممکن است تاکنون به گوش اشخاص نخورده باشد و در آینده باعث ایجاد مشکل و از دست رفتن حقوق مالی موکلین شود.

برای نمونه احتمالا اشخاص عادی جامعه درباره‌ی مسائلی مانند اصالت امضاها یا وصف تجریدی یا تنجیزی و عدم اسنتاد ایرادات و یا حسن نیت به دارنده و غیره چیزی نشنیده‌اند و حتما نیاز به دریافت خدمات حقوق از طرف وکیل پایه یک دادگستری دارند.

وصول چک برگشتی توسط وکیل

یک وکیل خوب و یا بهترین وکیل چک، در واقع کسی است که در این زمینه دارای تجربه، دانش و تخصص باشد. از دید یک وکیل چک حقوقی و کیفری متخصص، آن‌گاه که چک امکان مطرح شده به صورت کیفری را در دادگاه و دادسرا از دست دهد لزوما بی ارزش نیست و همچنان قابل مطالبه وجه از دادگاه حقوقی است.

موکل می‌تواند با استفاده از خدمات حقوقی وکیل چک و با دادخواست چک حقوقی و یا مطالبه چک حقوقی از طرف دادگاه به همگی حقوق قانونی خود برسد. برای نمونه از طریق توقیف اموال یا اجرای احکام و جلب صادر کننده چک.

وکیل چک سفته اسناد تجاری
وکیل چک سفته اسناد تجاری

چک در چه صوتی قابلیت وصول ندارد ؟

امکان مطالبه وجه چک برگشتی و وصول آن توسط وکیل چک در هر صورت وجود دارد. به صورت توقیف اموال یا جلب صادر کننده سند تجاری یا… یعنی همان‌گونه که اشاره شد کیفری نبودن چک لزوما برابر با بی ارزش بودن این سند نیست.

می‌توان مورد را به صورت چک حقوقی توسط وکیل چک پیگیری کرد. مگر این‌که شخص بدهکار ثابت کند که بدهکار نیست و یا این سند تجاری برای دریافت ربا پرداخت شده است.

شخص بدهکار اگر این دو مورد را نتواند اثبات کند، وکلای پایه یک دادگستری این دفتر حقوقی در شیراز با بهره‌‎گیری از این موارد که در محاکم و دادگاه مورد پذیرش قرار گرفته شده است، می‌توانند به صورت تخصصی برای احقاق حق قانونی موکلین اقدام نمایند.

در نتیجه در صورت نیاز به وکیل پایه یک دادگستری ( وکیل چک خوب ) در شهر شیراز و استان فارس می‌توانید با شماره تماس‌های درج شده در این پست تماس حاصل فرموده و اقدام به هماهنگی اولیه و تعیین وقت نمایید.

برخی از شرایط طرح شکارت کیفری بر ضد صادر کننده چک

وعده دار نبودن چک مورد نظر
چک باید بابت ضمانت انجام کار یا تعهدی نباشد یا تضمین یک قرارداد و معامله اقتصادی
سند بدون تاریخ نباشد و امضا نشده باشد
چک به صورت سفید امضا صادر شده باشد
چک بابت معاملات نامشروع و ربا

درباره ی gardanandeh

همچنین ببینید

وکیل دعاوی خانواده شیراز

پذیرش تخصصی دعاوی خانواده و طلاق در شیراز

باید دانست که هم‌اکنون در دادگاه‌های کشور ایران، یکی از پرشمارترین دسته از پرونده‌های قضایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =