معماری
خانه / وکالت طلاق / طلاق توافقی شیراز ظرف مراحل و مدارک

طلاق توافقی شیراز ظرف مراحل و مدارک

چگونگی مراحل طلاق توافقی

در طلاق توافقی شیراز ، زن و شوهر باید در خصوص مقدار مهریه، حضانت فرزندان، اجرت المثل ایام زناشویی و زندگی مشترک و نفقه، حقوق مالی و دارایی‌ها نزد وکیل دادگستری و در این دفتر وکالت توافق کنند، وکیل نیز بر حسب توافق های ایشان، برای صدور حکم طلاق اقدام می نماید.

طلاق توافقی شیراز وکیل پایه یک
طلاق توافقی شیراز وکیل پایه یک

برتری‌های طلاق توافقی از طریق این دفتر وکالت

 • تنها طی یک هفته تا حداکثر 10 روز حکم قطعی طلاق توافقی صادر خواهد شد.
 • در صورت نیاز هیچ گونه الزامی برای حضور یافتن زن و شوهر در دادگاه نخواهد بود.
 • همچنین در صورت پذیرفتن پرونده از سوی وکلای این دفتر وکالت نیازی به حضور در جلسات مشاوره و داوری و غیره از سوی طرفین نیست.
 • توافقی های زن و شوهر از سوی وکیل پایه یک دادگستری متخصص امور خانواده صورت جلسه و طبق این توافق ها حکم طلاق جاری خواهد شد.
 • اجرای صیغه ی طلاق نیز بدون نیاز به حضور دو طرف امکان پذیر خواهد بود.

مراحل طلاق توافقی چیست

 1. پیش از هر چیزی کوشش کنید میان خود گفتگو کنید و تا جای ممکن راه های بازگشت را بررسی کنید و اگر به راستی راه حلی وجود نداشت تصمیم به طلاق توافقی بگیرید.
 2. پس از تصمیم گرفتن در این زمینه باید مدارک خود را به وکیل طلاق توافقی ارائه دهید. برای این کار نیاز است که با شماره تلفن های درج شده جهت تعیین وقت تماس بگیرید 09217989533
 3. پس از اینکه با این دفتر وکالت و کارشناسان حقوقی تعیین وقت کردید نیاز است که در دفتر وکالت حضور یافته و توافقات خود درباره ی مهریه یا حضانت فرزندان و نقه و … را نزد وکیل مکتوب نمایید.
 4. این توافقات توسط وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور خانواده صورت جلسه می شود و به امضای طرفین خواهد رسید.
 5. سپس جلسات مشاوره و داوری و .. توسط وکیل و از طرف زوجین انجام خواهد شد و دیگر نیازی به حضور دو طرف نیست.
 6. گام بعدی حضور زوجه در آزمایشگاه است جهت دریافت گواهی عدم بارداری و تحویل این گواهی به وکیل
 7. در پایان طی یک هفته یا 10 روز با حضور وکلای پایه یک دادگستری صیغه طلاق در دفترخانه جاری و در شناسنامه ثبت خواهد شد و سند طلاق تحویل مرد و زن می شود.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی شیراز

 1. باید زوجین اصل سند ازدواج را تحویل دهند.
 2. همچین اصل شناسنامه زن و مرد و یا کپی آن تحویل وکیل شود.
 3. افزون بر آن اصل کارت ملی طرفین مورد نیاز است.
 4. اگر اصل سند ازدواج وجود نداشت می توان سند کپی آن را از دفترخانه محل عقد نکاح دریافت کرد و تحویل وکیل داد.
 5. طلاق توافقی در شیراز
  طلاق توافقی در شیراز

چگونگی مراحل و مدارک طلاق توافقی

در طلاق توافقی، زن و شوهر باید در خصوص مقدار مهریه، حضانت فرزندان، اجرت المثل ایام زناشویی و زندگی مشترک و نفقه، حقوق مالی و دارایی‌ها نزد وکیل دادگستری و در این دفتر وکالت توافق کنند، وکیل نیز بر حسب توافق های ایشان، برای صدور حکم طلاق اقدام می نماید.

وکیل طلاق توافقی شیراز ظرف 1 هفته

در این دفتر وکالت ، حکم طلاق تنها در ظرف مدت 1 هفته صادر و به پایان می رسد. باید توجه داشت که روند دریافت حکم طلاق توافقی در شیراز و استان فارس یک پروسه درازمدت و زمان‌بر است که مدت‌ها و ماه‌ها زوجین و زن و شوهر را درگیر مسائل حقوقی و مشاوره و داوری و مشکلات مربوط به حضور در دادگاه می کند. این دفتر وکالت و آقای علی دشتی کوشش می کنند تا در کم ترین زمان ممکن در صورت نیاز دو طرف و عدم توافق میان زن و شوهر اقدام به صدور حکم قطعی طلاق توافقی نمایند.

طلاق توافقی چیست و چگونه انجام می شود

مرد هر زمان بخوان می تواند زن خود را طلاق دهد. لیکن ابتدا باید حق و حقوق زن را پرداخت نماید. این مورد مربوط به طلاق یک طرفه است و البته طلاق یک طرفه با نوع توافقی جدا شدن متفاوت است. در طلاق توافقی طرفین می توانند توافق کنند، برای نمونه زن مهریه خود را در برابر حق طلاق بذل کند و در پی این توافق حکم طلاق ظرف مدت 1 هفته در این دفتر وکالت قابل اجرا است.

بهتر است زوجین پیش از اقدام و مراجعه به وکیل طلاق توافقی حتما با چند روانشناس گفتگو و مشاوره داشته باشند و اگر نظر مشاورین بر خاتمه یافتن زندگی زناشویی بود، آنگاه برای جدایی به اقدام نمایند. چرا که طلاق یک تصمیم بزرگ در زندگی است و می تواند همگی دوران زندگی یک شخص را تحت الشعاع قرار دهد. طلاق توافقی شیراز

هزینه طلاق توافقی و قانون جدید

هزینه طلاق توافقی توسط وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور خانواده می تواند به عومل گوناگون مربوط باشد. ممکن است زوجین قصد داشته باشند طلاق در مدت زمان بسیار اندک انجام شود و در صورت نیاز به دلیل درگیری های روحی و روانی در دادگاه یا مشاوره ها و داوری ها شرکت نکنند و ممکن است این موارد را بخواهند انجام دهند در نتیجه این هزینه طلاق توافقی از طرف وکیل دعاوی خانوادگی مشخص می گردد.

طلاق توافقی چقدر طول می کشد

این پرسش نیست کمی دارای مشکل است. برای نمونه طلاق توافقی در شیراز برپایه ی قانون جدید می تواند تا 3 ماه و 10 روز طول بکشد و نیاز به حضور مداوم زوجین در جلسات و مشاوره ها و داوری ها است.

البته در صورت هماهنگی اولیه و تعیین وقت با این دفتر وکالت امکان سریع تر کردن روند و مراحل کار حتی تا 1 هفته وجود دارد. در صورت نیاز به شماره تلفن های درج شده در این پست جهت هماهنگی اولیه تماس حاصل فرمایید.

زوجین می توانند در این دفتر حضور یافته و در خصوص طلاق توافقی ظرف مدت 1 هفته اقدام نموده و حکم طلاق را دریافت کنند.

مدارک طلاق توافقی
مدارک طلاق توافقی

طلاق توافقی و مهریه زن

زن یا زوجیه باید بداند که در صورتی که مرد و شوهر اموالی برای توقیف نداشته باشد به اجرا گذاشتن مهریه ندان کار خردمندانه ای نیست و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

زوج می تواند به سادگی با اثبات اعسار و نداری در دادگاه و پیش قاضی مربوطه، مهریه را اقساطی کند و روابط نادرست میان طرفین تا سال های دراز دنبال شود و البته هم زن و هم مرد در این سال ها به شدت افسرده و ناتوان ( از دیدگاه روانی ) خواهند شدو عمر خود را در این درگیری ها صرف خواهند نمود.

در نتیجه بهتر است مرد و به ویژه زن در این موارد منطقی کار کرده و برای اندک سرمایه ی زندگی و عمر خود ارزش بالاتری در نظر بگیرند و در صورت امکان از حقوق مالی خود تا اندزه منصفانه ای بگزند و در برابر آن به طلاق رضایت دهد.

کوشش بر این است که طلاق توافقی شیراز بهترین وکیل‌های پیه یک دادگستری جهت طلاق توافقی شیراز به کاربران معرفی شود. بهترین وکیل طلاق شیراز

درباره ی gardanandeh

همچنین ببینید

وکیل خوب در شیراز

معرفی وکیل خوب در شیراز طلاق چک بیمه دیه

طلاق، طلاق توافقی، چک، بیمه و دیه وکیل خوب در شیراز وکیل خوب در شیراز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =