معماری
خانه / وکیل دیه / اعتراض به حکم دیه

اعتراض به حکم دیه

پرسش‌های حقوقی همگانی درباره حکم دیه

در این جستار ( پست ) به موضوع دیه تصادفات یا هر گونه حکم دیه و اعتراض و تجدید نظر خواهی در دادگاه نسبت به رای قاضی و پزشکی قانونی می‌پردازیم.

نظر پزشکی قانونی و قاضی

1- من پرسش دارم که سپاس‌گزار می‌شم پاسخ بدین. پزشک قانونی برای حکم دیه بنده بیشتر و قاضی حدود 2 درصد دیه بریده است. آیا من می‌تونم به حکم قاضی اعتراض کنم و دادگاه رو دوباره با حضور وکیل دیه متخصص برگزار کنم؟

پاسخ: دادگاه و قاضی برابر با قانون دیه باید برپایه ی نظر پزشکی قانونی رای را صادر کند. گاه پیش می آید که قاضی و دادگاه دچار اشتباه شده باشند و بی‌گمان با مطرح کردن دوباره موضوع از راه قانونی و با بهره گیری از وکیل دیه می توانید به این موضوع اعتراض کنید و درخواست تجدید نظر نمایید.

دفتر وکالت دیه شیراز کرج تهران
دفتر وکالت دیه شیراز کرج تهران

اعتراض به نظر پزشکی قانونی

2- من مدتی پیش برای دیه تصادفات به پزشکی قانونی رفتم و پزشکی قانونی بدون اینکه به خوبی نواحی آسیب دیده را نگاه کند نزدیک به 3 میلیون دیه برای من در نظر گرفت ولی الان که به بیمارستان رفتم و مورد عمل جراحی قرار گرفتم هزینه ی عمل جراحی و بیمارستان و بستری بنده نزدیک به 6 میلیون تومان شده. آیا می تونم دوباره به پزشکی قانونی برم و برای حکم دیه درخواست تجدید نظر کنم؟

پاسخ: بد نیست یک مشاوره حقوقی با وکیل دیه انجام دهید. ولی باید توجه داشت که زمان و مهلت اعتراض و تجدید نظر خواهی به پایان نرسیده باشد و پس از آن می توانید از دادگاه درخواست خود را پیگیری کنید. البته با داشتن اطلاعات کافی حقوقی از قوانین دیه.

درخواست دیه پس از گذشت سال‌ها

3- با درود. ببخشید من در سال های قبل یعنی حدود 7 سال پیش تصادف کردم و به دلیل نا آگاهی از مسائل حقوقی و نداشتن وکیل دیه متخصص دچار مشکلات درازمدت شدم. می خواستم بدونم دیه تصادفات رو می شه به وسیله ی وکیل پس از سال ها که از آن تصادف گذشته پی گیری کرد؟

پاسخ: پرسش شما و وضعیت کنونی تان به نظر در پیوند است با استحقاق  دریافت خسارت معنوی پس از دیه تصادفات. باید موضوع و دلایل توسط یک وکیل دیه بررسی شود و برپایه ی قوانین و عرف محاکم قضایی و دادگاه های کشور عزیزمان، دعاوی طرح گردد تا پس از بررسی امکان به نتیجه رسیدن حکم دیه مشخص شود.

شماره تماس وکیل دیه

در صورتی که در شهرها و استان های: شیراز و استان فارس – کرج استان البرز – تهران ساکن هستید و نیاز به وکیل متخصص در امور دیه دارید می‌توانید با شماره تلفن زیر با گرداننده‌ی تارنما در تماس باشید و به وکلای پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی دیه در ارتباط باشید.

شماره تماس:  09217989533  –   نشانی رایانامه (ایمیل): info@dashtiali.ir

درباره ی gardanandeh

همچنین ببینید

وکیل سفته شیراز قانون چک

قانون چک ، سفته و اسناد تجاری- وکیل در شیراز

وکیل چک و سفته در شیراز و قانون چک در این پست به موضوع قانون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =